MŁODZI GŁOSUJĄ

21-22 maja, w ramach akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

Młodzi ludzie, także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program "Młodzi głosują" daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie do świadomego udziału w wyborach poprzez dostarczenie im informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów. Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy ważną aktywność obywatelską, zdobywają doświadczenie związane z nią i organizowaniem się dobra publicznego sami przygotowują i przeprowadzają w szkole wybory, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie.

W tegorocznych młodzieżowych wyborach w naszej szkole wzięło udział 137 uczniów, frekwencja wyniosła 77%. Zwycięzcą została Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, która otrzymała 37 głosów, następne było Prawo i Sprawiedliwość 36 głosów, Kukiz'15 20 głosów, Wiosna Roberta Biedronia 10 głosów, Koalicja Europejska 9 głosów, Lewica Razem 8 głosów, Polska Fair Play Bezpartyjni 3 głosy oraz 14 głosów było nieważnych.

Zorganizowali oraz przeprowadzili wybory uczniowie z klasy III T - Olga Ozeranets, Szymon Nachlik, Tomasz Lamża.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

 

 > > > wróć


Facebook

Plan lekcji

Zasady rekrutacji

Nabór elektroniczny

Zanieczyszczenie powietrza

Arkusze.pl

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2020 ZSP w Pszowie
licznik