ZAGRANICZNE STAŻE

W kwietniu siedemnastu uczniów ZSP w Pszowie, pod okiem dwóch opiekunek, odbyło praktyki zawodowe w irlandzkiej miejscowości Londonderry. Odbycie stażu było realizowane w ramach programu Erasmus+, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie wyjazdu oprócz pracy w salonach fryzjerskich uczennice wzięły udział w tygodniowym kursie języka angielskiego oraz wycieczce krajoznawczej do Giant's Causeway. Zainteresowane stażem osoby przeszły przez rekrutację, a także wzięły udział w szkoleniach w ramach przygotowania pedagogicznego i międzykulturowego w Polsce.

POWIĘKSZ

Udział w projekcie umożliwił uczniom przekroczenie granic nie tylko geograficznych, ale przede wszystkim zawodowych. Dzięki temu wyjazdowi młodzi fryzjerzy zdobyli wiedzę i umiejętności, które będą wskazówką na przyszłość i dają możliwość większej mobilności na rynku pracy. Wszyscy uczestnicy wrócili z wyjazdu zadowoleni, tym bardziej, że ich irlandzcy pracodawcy bardzo wysoko ocenili przygotowanie i pracę pszowskich uczniów.

POWIĘKSZ

W ramach projektu zaplanowano jeszcze podsumowanie zagranicznych praktyk, w czasie którego uczestnicy podzielą się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem oraz otrzymają certyfikaty Europass, stanowiące główny dokumenty podsumowujący wszystkie działania w ramach tego projektu.

 

 > > > wróć


Facebook

Zasady rekrutacji

Erasmus+

Plan lekcji

Zanieczyszczenie powietrza

Arkusze.pl

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2020 ZSP w Pszowie
licznik