DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

29 października zorganizowano w naszej szkole "Dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego" przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców "Avant" w Rybniku. Głównym celem imprezy było kształtowanie świadomych uczestników ruchu drogowego, a także zachęcenie młodzieży do dbania o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Uczniowie mogli sprawdzić, co dzieje się w czasie wypadku samochodowego dzięki symulatorowi dachowania. Wszyscy uczestnicy tego eksperymentu stwierdzili, że już zawsze będą zapinali pasy i zadbają o porządek w aucie.

Przejście toru przeszkód w alkogoglach było okazją do przekonania się jak postrzega świat osoba będąca pod wpływam alkoholu. Alkogogle mają za zadanie uświadamiać niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy w czasie wypadku samochodowego przeprowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, który zaprezentował, jak powinna zachować się osoba będąca świadkiem wypadku, jak wyciągnąć poszkodowanego z samochodu, jak udzielić mu pierwszej pomocy. Na zakończenie odbył się pokaz rozcinania samochodu i uwalniania rannych pasażerów wykonany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Golejowie.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

 

> > > Zobacz więcej zdjęć...

 

 > > > wróć


Facebook

Plan lekcji

Zasady rekrutacji

Zanieczyszczenie powietrza

Arkusze.pl

Współpraca z Cechem

Współpraca z Izbą Gospodarczą

YOUTUBE

KONKURS

KONKURS

Erasmus +

Leonardo da Vinci

TCPG online

Moje Stypendium

Lipdub

Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Losy absolwentów

50-lecie

Wirtualny spacer

Zdjęcie panoramiczne

Przytulisko

Wolne zasoby

Pierwsza pomoc


 

BIP

 

© 1998-2020 ZSP w Pszowie
licznik